Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1608E6R8KTD25
MLF1608E6R8KTD25
5S-MLF1608E6R8KTD25
MLF1608E6R8KTD25
FIXED IND 6.8UH 15MA 1.3 OHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):15mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:40MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,4MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),-,"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"