Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1608E5R6KTA00
MLF1608E5R6KTA00
5S-MLF1608E5R6KTA00
MLF1608E5R6KTA00
FIXED IND 5.6UH 15MA 1.1 OHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:5.6|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):15mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 4MHz
Operating Temperature:45MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,4MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"