MLF1608E120M
5S-MLF1608E120M
MLF1608E120M
FIXED IND 12UH 10MA 1.8 OHM SMD
Type:Ferrite
Inductance:12|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):10mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 2MHz
Operating Temperature:25MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,2MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"