Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1608E100MTD25
MLF1608E100MTD25
5S-MLF1608E100MTD25
MLF1608E100MTD25
FIXED IND 10UH 10MA 1.7 OHM SMD
Product Description
Series:MLF
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):10mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.7 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 2MHz
Operating Temperature:30MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,2MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"