Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1608DR27KTD25
MLF1608DR27KTD25
5S-MLF1608DR27KTD25
MLF1608DR27KTD25
FIXED IND 270NH 150MA 600 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:270nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:600 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:15 @ 25MHz
Operating Temperature:260MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"