Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1608D82NMTD25
MLF1608D82NMTD25
5S-MLF1608D82NMTD25
MLF1608D82NMTD25
FIXED IND 82NH 200MA 300 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:82nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):200mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:300 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 50MHz
Operating Temperature:500MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"