Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1608C180KTD25
MLF1608C180KTD25
5S-MLF1608C180KTD25
MLF1608C180KTD25
FIXED IND 18UH 2MA 1.6 OHM SMD
Product Description
Series:MLF
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:18|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):2mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.6 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 1MHz
Operating Temperature:20MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-40??C ~ 85??C,1MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),-,"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"