Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1608A1R5KTA00
MLF1608A1R5KTA00
5S-MLF1608A1R5KTA00
MLF1608A1R5KTA00
FIXED IND 1.5UH 50MA 700 MOHM
Product Description
Series:MLF
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:700 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 10MHz
Operating Temperature:100MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,10MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"