Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1608A1R2KTD25
MLF1608A1R2KTD25
5S-MLF1608A1R2KTD25
MLF1608A1R2KTD25
FIXED IND 1.2UH 50MA 650 MOHM
Product Description
Series:MLF
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1.2|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:650 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 10MHz
Operating Temperature:110MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,10MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"