Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1005VR56KT000
MLF1005VR56KT000
5S-MLF1005VR56KT000
MLF1005VR56KT000
FIXED IND 560NH 120MA 1.95 OHM
Type:Ferrite
Inductance:560nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):120mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.95 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:15 @ 25MHz
Operating Temperature:170MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,25MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"