Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1005GR82KT000
MLF1005GR82KT000
5S-MLF1005GR82KT000
MLF1005GR82KT000
FIXED IND 820NH 40MA 590 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:820nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):40mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:590 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 10MHz
Operating Temperature:130MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,10MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"