Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF1005G1R2KT000
MLF1005G1R2KT000
5S-MLF1005G1R2KT000
MLF1005G1R2KT000
FIXED IND 1.2UH 35MA 790 MOHM
Product Description
Series:MLF
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1.2|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):35mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:790 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 10MHz
Operating Temperature:110MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,10MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"