Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MHQ1005P4N3ST000
MHQ1005P4N3ST000
5S-MHQ1005P4N3ST000
MHQ1005P4N3ST000
FIXED IND 4.3NH 800MA 110 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:4.3nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):800mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:100 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:23 @ 250MHz
Operating Temperature:5GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"