Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MHQ1005P2N7CT000
MHQ1005P2N7CT000
5S-MHQ1005P2N7CT000
MHQ1005P2N7CT000
FIXED IND 2.7NH 900MA 70 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:2.7nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):900mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:70 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:23 @ 250MHz
Operating Temperature:6.5GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.024"" W (1.00mm x 0.60mm)","0.024"" (0.60mm)"