MHQ1005P2N0ST000
5S-MHQ1005P2N0ST000
MHQ1005P2N0ST000
FIXED IND 2NH 1A 50 MOHM SMD
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 2nH |
| Tolerance: | ?à0.3nH |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 50 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 23 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 8GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)" |