Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MHQ1005P1N6ST000
MHQ1005P1N6ST000
5S-MHQ1005P1N6ST000
MHQ1005P1N6ST000
FIXED IND 1.6NH 1A 40 MOHM SMD
Product Description
Series:MHQ-P
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.6nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:40 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:23 @ 250MHz
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"