Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MHQ0402PSA8N2HT000
MHQ0402PSA8N2HT000
5S-MHQ0402PSA8N2HT000
MHQ0402PSA8N2HT000
FIXED IND 8.2NH 180MA 1.2 OHM
Type:Ceramic
Inductance:8.2nH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):180mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 500MHz
Operating Temperature:4GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,01005 (0402 Metric),-,"0.016"" L x 0.008"" W (0.40mm x 0.20mm)","0.009"" (0.23mm)"