Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MHQ0402PSA5N1HT000
MHQ0402PSA5N1HT000
5S-MHQ0402PSA5N1HT000
MHQ0402PSA5N1HT000
FIXED IND 5.1NH 200MA 800 MOHM
Type:Ceramic
Inductance:5.1nH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):200mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:800 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 500MHz
Operating Temperature:5GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,01005 (0402 Metric),-,"0.016"" L x 0.008"" W (0.40mm x 0.20mm)","0.009"" (0.23mm)"