MHQ0402PSA3N9BT000
5S-MHQ0402PSA3N9BT000
MHQ0402PSA3N9BT000
FIXED IND 3.9NH 200MA 750 MOHM
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 3.9nH |
| Tolerance: | ?à0.1nH |
| DC Resistance (DCR): | 200mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 750 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,01005 (0402 Metric),-,"0.016"" L x 0.008"" W (0.40mm x 0.20mm)","0.009"" (0.23mm)" |