Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MHQ0402PSA2N7BT000
MHQ0402PSA2N7BT000
5S-MHQ0402PSA2N7BT000
MHQ0402PSA2N7BT000
FIXED IND 2.7NH 300MA 400 MOHM
Product Description
Series:MHQ-PSA
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:2.7nH
Tolerance:?à0.1nH
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:400 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 500MHz
Operating Temperature:8GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,01005 (0402 Metric),-,"0.016"" L x 0.008"" W (0.40mm x 0.20mm)","0.009"" (0.23mm)"