Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MHQ0402PSA1N2BT000
MHQ0402PSA1N2BT000
5S-MHQ0402PSA1N2BT000
MHQ0402PSA1N2BT000
FIXED IND 1.2NH 500MA 200 MOHM
Product Description
Series:MHQ-PSA
Function:Multilayer
Type:Ceramic
Inductance:1.2nH
Tolerance:?à0.1nH
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:200 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 500MHz
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,01005 (0402 Metric),-,"0.016"" L x 0.008"" W (0.40mm x 0.20mm)","0.009"" (0.23mm)"