Fixed InductorsLaird-Signal Integrity Products MGV0625R82M-10
MGV0625R82M-10
5S-MGV0625R82M-10
MGV0625R82M-10
FIXED IND 820NH 10A 11.8 MOHM
Product Description
| Series: | MGV |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 820nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 10A |
| Q @ Freq: | 17A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 11.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.287"" L x 0.264"" W (7.30mm x 6.70mm)","0.110"" (2.80mm)" |