Fixed InductorsLaird-Signal Integrity Products MGV0625100M-10
MGV0625100M-10
5S-MGV0625100M-10
MGV0625100M-10
FIXED IND 10UH 2.5A 129 MOHM SMD
Product Description
| Series: | MGV |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.5A |
| Q @ Freq: | 6A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 129 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.287"" L x 0.264"" W (7.30mm x 6.70mm)","0.110"" (2.80mm)" |