MBH7045C-101MA=P3
5S-MBH7045C-101MA=P3
MBH7045C-101MA=P3
FIXED IND 100UH 1A 300 MOHM
Product Description
Series:MBH7045C
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:630mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:300 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.284"" L x 0.284"" W (7.20mm x 7.20mm)","0.189"" (4.80mm)"