MBH6045C-100MB=P3
5S-MBH6045C-100MB=P3
MBH6045C-100MB=P3
FIXED IND 10UH 2.5A 45.6 MOHM
Product Description
Series:MBH6045C
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.5A
Q @ Freq:1.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:45.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.244"" L x 0.244"" W (6.20mm x 6.20mm)","0.189"" (4.80mm)"