MBH12575C-470MA=P3
5S-MBH12575C-470MA=P3
MBH12575C-470MA=P3
FIXED IND 47UH 2.7A 63.6 MOHM
Product Description
Series:MBH12575C
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:47|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):2.7A
Q @ Freq:3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:63.6 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.504"" L x 0.504"" W (12.80mm x 12.80mm)","0.309"" (7.85mm)"