Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW2UAS2R7J00L
LQW2UAS2R7J00L
5S-LQW2UAS2R7J00L
LQW2UAS2R7J00L
FIXED IND 2.7UH 290MA 3.2 OHM
| Type: | Air |
| Inductance: | 2.7|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 290mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 22 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 110MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.103"" L x 0.096"" W (2.62mm x 2.45mm)","0.080"" (2.03mm)" |