Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW2UAS27NJ00L
LQW2UAS27NJ00L
5S-LQW2UAS27NJ00L
LQW2UAS27NJ00L
FIXED IND 27NH 1A 130 MOHM SMD
| Type: | Air |
| Inductance: | 27nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 130 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 55 @ 350MHz |
| Operating Temperature: | 1.6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.103"" L x 0.096"" W (2.62mm x 2.45mm)","0.080"" (2.03mm)" |