LQW2UAS27NJ00L
5S-LQW2UAS27NJ00L
LQW2UAS27NJ00L
FIXED IND 27NH 1A 130 MOHM SMD
Product Description
Series:LQW2
Function:Wirewound
Type:Air
Inductance:27nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:130 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:55 @ 350MHz
Operating Temperature:1.6GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.103"" L x 0.096"" W (2.62mm x 2.45mm)","0.080"" (2.03mm)"