LQW2UAS1R8J00L
5S-LQW2UAS1R8J00L
LQW2UAS1R8J00L
FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6 OHM
Function:Wirewound
Type:Air
Inductance:1.8|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.6 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:28 @ 50MHz
Operating Temperature:140MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.103"" L x 0.096"" W (2.62mm x 2.45mm)","0.080"" (2.03mm)"