Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW2UAS1R5J00L
LQW2UAS1R5J00L
5S-LQW2UAS1R5J00L
LQW2UAS1R5J00L
FIXED IND 1.5UH 330MA 2.3 OHM
Product Description
| Series: | LQW2 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Air |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 330mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2.3 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 28 @ 50MHz |
| Operating Temperature: | 120MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.103"" L x 0.096"" W (2.62mm x 2.45mm)","0.080"" (2.03mm)" |