LQW2BHN56NG03L
5S-LQW2BHN56NG03L
LQW2BHN56NG03L
FIXED IND 56NH 430MA 260 MOHM
Product Description
Series:LQW2
Function:Wirewound
Type:Non-Magnetic
Inductance:56nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):430mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:260 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 200MHz
Operating Temperature:1.5GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.059"" W (2.00mm x 1.50mm)","0.070"" (1.78mm)"