Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW2BHN47NJ03L
LQW2BHN47NJ03L
5S-LQW2BHN47NJ03L
LQW2BHN47NJ03L
FIXED IND 47NH 450MA 230 MOHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 47nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 450mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 230 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 200MHz |
| Operating Temperature: | 1.6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.059"" W (2.00mm x 1.50mm)","0.070"" (1.78mm)" |