LQW2BHN47NJ03L
5S-LQW2BHN47NJ03L
LQW2BHN47NJ03L
FIXED IND 47NH 450MA 230 MOHM
Function:Wirewound
Type:Non-Magnetic
Inductance:47nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):450mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:230 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:40 @ 200MHz
Operating Temperature:1.6GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.059"" W (2.00mm x 1.50mm)","0.070"" (1.78mm)"