LQW2BAS82NG00L
5S-LQW2BAS82NG00L
LQW2BAS82NG00L
FIXED IND 82NH 400MA 420 MOHM
Function:Wirewound
Type:Non-Magnetic
Inductance:82nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:420 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:65 @ 500MHz
Operating Temperature:1.33GHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 85??C,150MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.082"" L x 0.060"" W (2.09mm x 1.53mm)","0.060"" (1.52mm)"