Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW2BAS82NG00L
LQW2BAS82NG00L
5S-LQW2BAS82NG00L
LQW2BAS82NG00L
FIXED IND 82NH 400MA 420 MOHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 82nH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 420 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 65 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 1.33GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,150MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.082"" L x 0.060"" W (2.09mm x 1.53mm)","0.060"" (1.52mm)" |