LQW2BAS47NJ00L
5S-LQW2BAS47NJ00L
LQW2BAS47NJ00L
FIXED IND 47NH 500MA 310 MOHM
Function:Wirewound
Type:Air
Inductance:47nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:310 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 500MHz
Operating Temperature:1.7GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,200MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2015 Metric),"0.082"" L x 0.060"" W (2.09mm x 1.53mm)","0.060"" (1.52mm)"