LQW2BAS33NJ00L
5S-LQW2BAS33NJ00L
LQW2BAS33NJ00L
FIXED IND 33NH 500MA 270 MOHM
Function:Wirewound
Type:Air
Inductance:33nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:270 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:60 @ 500MHz
Operating Temperature:2.15GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2015 Metric),"0.082"" L x 0.060"" W (2.09mm x 1.53mm)","0.060"" (1.52mm)"