Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW2BAS24NJ00L
LQW2BAS24NJ00L
5S-LQW2BAS24NJ00L
LQW2BAS24NJ00L
FIXED IND 24NH 500MA 220 MOHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | Air |
| Inductance: | 24nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 500mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 220 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 50 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 2.4GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2015 Metric),"0.082"" L x 0.060"" W (2.09mm x 1.53mm)","0.060"" (1.52mm)" |