Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW2BAS15NG00L
LQW2BAS15NG00L
5S-LQW2BAS15NG00L
LQW2BAS15NG00L
FIXED IND 15NH 600MA 170 MOHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 15nH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 600mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 170 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 50 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 3.2GHz |