Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW21HN1R2J00L
LQW21HN1R2J00L
5S-LQW21HN1R2J00L
LQW21HN1R2J00L
FIXED IND 1.2UH 100MA 3.12 OHM
Product Description
| Series: | LQW21 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 100mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.12 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 400MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,10MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.047"" W (2.00mm x 1.20mm)","0.039"" (1.00mm)" |