Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW18CNR12J00D
LQW18CNR12J00D
5S-LQW18CNR12J00D
LQW18CNR12J00D
FIXED IND 120NH 1.1A 85 MOHM SMD
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 120nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 1.1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 85 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 1.2GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 85??C,10MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)" |