Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW18AS82NJ0ZD
LQW18AS82NJ0ZD
5S-LQW18AS82NJ0ZD
LQW18AS82NJ0ZD
FIXED IND 82NH 400MA 540 MOHM
| Function: | Wirewound |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 82nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 540 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 34 @ 150MHz |
| Operating Temperature: | 1.7GHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)" |