LQW18AS72NJ0ZD
5S-LQW18AS72NJ0ZD
LQW18AS72NJ0ZD
FIXED IND 72NH 400MA 490 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:72nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:490 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:34 @ 150MHz
Operating Temperature:1.7GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)"