Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW18AN9N1C00D
LQW18AN9N1C00D
5S-LQW18AN9N1C00D
LQW18AN9N1C00D
FIXED IND 9.1NH 650MA 110 MOHM
Product Description
| Series: | LQW18 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 9.1nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 650mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 110 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 6GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)" |