Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW18AN18NG10D
LQW18AN18NG10D
5S-LQW18AN18NG10D
LQW18AN18NG10D
FIXED IND 18NH 700MA 85 MOHM SMD
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 18nH |
| Tolerance: | ?à2% |
| DC Resistance (DCR): | 700mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 85 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 42 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 3.5GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)" |