LQW18AN10NJ10D
5S-LQW18AN10NJ10D
LQW18AN10NJ10D
FIXED IND 10NH 800MA 58 MOHM SMD
Product Description
Series:LQW18
Function:Wirewound
Type:Non-Magnetic
Inductance:10nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):800mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:58 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:38 @ 250MHz
Operating Temperature:5GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.039"" (1.00mm)"