Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW15AN5N6D8ZD
LQW15AN5N6D8ZD
5S-LQW15AN5N6D8ZD
LQW15AN5N6D8ZD
FIXED IND 5.6NH 1.77A 40 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 5.6nH |
| Tolerance: | ?à0.5nH |
| DC Resistance (DCR): | 1.77A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 40 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 8GHz |