Fixed InductorsMurata Electronics North America LQW15AN5N6C10D
LQW15AN5N6C10D
5S-LQW15AN5N6C10D
LQW15AN5N6C10D
FIXED IND 5.6NH 800MA 51 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 5.6nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 800mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 51 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 8GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)" |