LQW15AN53NG80D
5S-LQW15AN53NG80D
LQW15AN53NG80D
FIXED IND 53NH 415MA 696 MOHM
Product Description
Series:LQW15
Function:Wirewound
Type:Non-Magnetic
Inductance:53nH
Tolerance:?à2%
DC Resistance (DCR):415mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:696 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:25 @ 200MHz
Operating Temperature:2.9GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"